Rozvoj areálu a služeb

CENTRUM HÁJEK vznikl jako sociální a zdravotnický komplex určený pro péči a léčbu dětí s různými druhy a stupni postižení.

V současné době CENTRUM HÁJEK poskytuje služby sociálního charakteru v podobě stacionáře pro handicapované děti od jednoho roku do 15 let. Tuto službu aktuálně využívá deset dětí denně.


Jako nestátní zdravotnické zařízení nabízí CENTRUM HÁJEK široké portfolio rehabilitačních metod zaměřených především na dětské pacienty. Specializujeme se na léčbu pacientů

 

Specializujeme se na léčbu pacientů

  • 1
  • S dětskou mozkovou obrnou
 
  • 2
  • S vývojovými poruchami,které vedou k motorickému handicapu
 
  • 3
  • S poškozením mozku v důsledku zánětlivého onemocnění, kraniocerebrálního poranění nebo mozkové mrtvice
 
  • 4
  • S hyperkinézou (zvýšená mimovolní pohyblivost svalstva, stavy dráždivosti)
 

Bohužel se nám zatím nepodařilo dokončit rekonstrukci hotelu a restaurace. Ubytování v této chvíli řešíme prostřednictvím smluvních ubytovacích kapacit v blízkém okolí. Pro rodiče, kteří nedisponují vlastním automobilem nabízíme dopravu naším minibusem.


CENTRUM HÁJEK dnes využívá pro svoji potřebu necelou třetinu stávajícího objektu. I tak je to úctyhodných 800 m2. V blízké budoucnosti projde celkovou rekonstrukcí zázemí hotelu a restaurace. Poté bude možné nabídnout ubytování přímo v areálu šestnácti pacientům s doprovodem.

 


 

Prostředí

Důležitou roli v péči o handicapované děti hraje prostředí, ve kterém se zařízení nachází. Na samém počátku rozhodování jsme na jednu misku vah položili městské prostředí a relativně snadnou dostupnost krajského města Plzně a na druhou, i přes horší dostupnost, jedno z nejzdravějších míst v ČR - čistou přírodu Brdských lesů. I když se zpočátku naše rozhodnutí zdálo pro mnohé nepochopitelné, přiklonili jsme se k druhé variantě a projekt péče o handicapované děti jsme přesunuli do lesů jižní části Brd.


Přesto jsme stále v kontaktu s civilizací – od nejbližšího sjezdu z dálnice D5 jste u nás do 15 minut a stejný čas je potřebný k dojezdu do města Plzně.


Naším blízkým sousedem je státní zámek Kozel, jehož zahrady a nakonec i prostory zámku jsou bezbariérové a lákají tak k procházkám.

 

Joomla SEF URLs by Artio