Vznik zařízení

Projekt Asociace pro pomoc handicapovaným dětem

CENTRUM HÁJEK je projekt Asociace pro pomoc handicapovaným dětem, která vznikla na konci roku 2010. Založili ji rodiče pečující o těžce postiženého chlapce Samuela. CENTRUM HÁJEK vznikl na základě neuspokojené poptávky sociálních a rehabilitačních služeb pro handicapované děti. Dnes pod tímto názvem působí denní stacionář pro děti do 15 let a centrum intenzivní léčebné rehabilitace TheraSuit.

 
„Až teprve vlastní zkušenost Vám ukáže, co všechno v této zemi dětem s postižením chybí. Je to velké zklamání, když zjistíte, že je tu jen málo zařízení, které to s péčí o handicapované děti myslí opravdu vážně,“ říká paní Lenka Šiková, ředitelka projektu CENTRUM HÁJEK.


V roce 2012 jsme zahájili poměrně náročnou přestavbu areálu bývalého hotelu Hájek, který se nachází v jižní části Brdských lesů nedaleko státního zámku Kozel. Cílem je vybudovat sociálně-rehabilitační komplex služeb, kde bude odborný personál využívat léčebné metody a postupy s využitím moderních rehabilitačních pomůcek, strojů a zařízení k intenzivní léčebné rehabilitaci. Během jednoho roku se nám podařilo zrekonstruovat zadní trakt budovy a v dubnu roku 2013 jsme mohli zahájit činnost dětského stacionáře a části rehabilitace.


Tím, že jsme převzali část starostí o handicapované děti, pomáháme rodinám s jejich velmi těžkou celodenní péčí a umožňujeme jim návrat do plnohodnotného pracovního a společenského života. Čas, který dítě stráví ve stacionáři, využíváme k intenzivní rehabilitaci a tak neustále pracujeme na zlepšení zdravotního stavu dítěte.

Joomla SEF URLs by Artio