Aromaterapie

Aromaterapie hlavni

 

Aromaterapie je specifické využití čistých éterických olejů zevní aplikací (na kůži) nebo vdechováním (inhalací). Éterický olej je kondenzátorem životní podstaty rostliny, v níž je nahromaděna životadárná sluneční energie. Éterický olej dodává rostlině její vůni, obsahuje terapeutické a výživné vlastnosti rostliny. V převážné většině se éterické oleje získávají tradičními metodami, jako jsou destilace a lisování, které uchovávají terapeutické vlastnosti rostliny a zároveň poskytují bioaktivní olej, jenž lidské tělo snadněji vstřebává.
Různé časti rostlin – květy, plody, kořeny, listy, kůra, dřeva – obsahují éterický olej a dávají nám tak nejúčinnější přírodní léčebné prostředky, jaké jsou dosud známy. Každý olej má své jedinečné vlastnosti, kterých se využívá pro specifické účely. Některé vlastnosti jsou mnohým olejům společné – jsou antiseptické a většina má silné protivirové a antibakteriální účinky. Některé oleje stimulují tělo, mysl či emoce, jiné je naopak zklidňují.

 

Inhalace – Vůně éterických olejů, jako každá jiná vůně, se dostává do čichového centra v mozku. Z tohoto místa vonná aktivní látka ovlivňuje autonomní nervový systém. Navozuje emoční odezvu a vyvolává pocity popisované lidmi jako úleva, osvěžení, uklidnění nebo povzbuzení. Stejně tak může příjemná vůně přispět ke zlepšení atmosféry v rodinném kruhu i na pracovišti.

 

Masáže – Správně ředěné ve vhodném nosném oleji pronikají éterické oleje všemi vrstvami kůže a dostávají se až ke krevním vlásečnicím. Specifický účinek éterických olejů spolu s relaxační masážní technikou vyvolává příznivou regenerační odezvu v lidském organizmu.

 

Joomla SEF URLs by Artio